FAQ

Otisky a otiskovací sada

Používáme skutečné, autentické otisky. Otisky si zhotovíte sami a v rámci objednávky je nahrajete. Pokud si chcete předem ověřit, jestli jsou v dostatečné kvalitě, můžete nám je poslat přes Facebook nebo Instagram.

Nejlepší otisk na gravírování do šperku zhotovíte pomocí naší otiskovací sady. V té najdete i praktický návod na použití. Důležité je, aby byl otisk na podkladu dostatečně výrazný, aby byly zřetelné jednotlivé charakteristické prvky a aby otisk nebyl rozmazaný. Stejně důležité jako udělat správně otisk je kvalitně ho vyfotit nebo naskenovat.

Ne. Gravírujeme otisky lidí od 0 do 200 let. :)

Samozřejmě, když budete chtít v budoucnosti dogravírovat další otisk a na šperku bude dostatek volného místa, rádi vám ho doplníme. Kontaktujte nás na info@otiskacek.com i s fotkou šperku a my vám pošleme cenovou nabídku a další pokyny.

Vždy chceme, aby šperk z naší dílny byl co nejkrásnější, ale zároveň i autentický a věrný předloze. Otisky, které nám pošlete, proto vždy očistíme od případných šmouh a rozmazání, ale jejich originalitu zachováme i s mírnými nedostatky. Právě ty totiž dělají každý šperk jedinečným. ☺

Ano, samozřejmě, rádi použijeme i otisky, které jste si udělali „ve vlastní režii“, nemusí být udělané jen pomocí naší sady.

Samozřejmě. Většinu otisků umíme upravit do dostatečné kvality a následně použít na gravírování do šperku, ale pokud by váš otisk nebyl použitelný, budeme vás kontaktovat s prosbou o zhotovení a zaslání nových otisků. Rádi vám také poradíme, jak je zhotovit co nejlépe.

Otiskovací sada je alergicky nezávadná, bezbarvá a bezpečná při kontaktu s dětskou i dospělou pokožkou. Po otiskování natřenou část těla pro jistotu důkladně omyjte a odstraňte všechny zbytky barvy. Zároveň zabraňte kontaktu sady a natřených částí s očima či ústy.

Otisky nám nemusíte fyzicky doručit, stačí při objednávce přiložit soubor jako obrázek nebo sken. Pokud si nejste jisti kvalitou, případně se chcete zeptat, jak otisky zhotovit a vyfotit, napište nám na sociálních sítích nebo na e-mail info@otiskacek.com. Rádi vám poradíme.

Samozřejmě. Na fotkách či skenech není vždy zřetelně vidět, který otisk je větší (hlavně pokud se jedná o dva samostatné soubory), proto je vždy lepší k otiskům připsat, který má být větší a který menší (popisek je vhodné dát do názvu souboru nebo dopsat tužkou či perem přímo na papír, na kterém jsou otisky zhotoveny).

Výroba a možnosti personalizace

Rádi vám splníme přání a společně navrhneme šperk podle vašich představ. Na to slouží naše služba „Šperk na míru“. V jednoduchém kontaktním formuláři nám popíšete svou představu a my vás budeme kontaktovat s možnostmi a cenovou nabídkou. Jestli máte svou představu nakreslenou, vyfoťte ji a pošlete v příloze. O to lépe nám to půjde.

Odkup zlata na protihodnotu není možný.

Chirurgická ocel nesplňuje naše vysoké požadavky na kvalitu. Nedá se do ní přesně gravírovat a zachovat autenticitu a detailnost otisků.

Ano, zaslání, připomínkování a schválení vizualizace šperku je součástí objednávkového procesu. Do tří pracovních dní od uskutečnění objednávky (s výjimkou mimořádných situací) vám na e-mail zašleme vizualizaci šperku ke schválení. Protože je naším společným zájmem, aby se dodací lhůta neprodlužovala, potvrďte nám prosím návrh vizualizace co nejdříve.

Tuto službu poskytujeme v závislosti na vytížení naší dílny a kapacit našich šperkařů. Kontaktujte nás e-mailem nebo zprávou na sociálních sítích a dohodneme se na detailech.

Dodací doba a objednávka

Objednávky doručujeme do 30 dnů od zaplacení (kartou nebo bankovním převodem).

Jelikož jde o personalizovanou výrobu, šperky nemáme skladem a každou objednávku vyrábíme od samého začátku. Proces výroby zahrnuje gravírování, čištění, leštění, finalizaci povrchu a samozřejmě označení puncovní značkou puncovního úřadu, který potvrzuje pravost drahého kovu. Z tohoto důvodu trvá pouze samotný výrobní proces přibližně tři týdny. Další týden si necháváme na doručení šperku přímo do vašich rukou.

Každý šperk je označen puncovní značkou puncovního úřadu, která potvrzuje pravost zlata. Kromě toho je samozřejmě v každé faktuře potvrzeno, že se jedná o šperk ze zlata či stříbra.